NAWIGACJA     :: Strona główna :: balbinka :: calineczka :: ptyś ::
           

ż ł o b e k   " K R E C I K "

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
J.Korczak

Zespół Żłobków Nr 1 - żłobek "KRECIK"
os. Bolesława Chrobrego 108
60-681 Poznań

tel.kom. +48 669-606-041

tel. (061) 822-36-41
e-mail: krecik@krecik.poznan.pl

        

Żłobek "Krecik" rozpoczął działalność 8 listopada 1989 roku. Po otrzymaniu wymaganych decyzji, w lutym 1990 roku przyjął pierwszych "złobkowiczów". Od tego czasu sukcesywnie rosła liczba dzieci przyjmowanych pod naszą opiekę.

Obecnie dysponujemy 133 miejscami w siedmiu grupach:
  • "Biedronki" - od 20 tygodnia życia do 1.5 roku
  • "Żabki" gr.A i gr.B - od 1.5 do 2,5 lat
  • "Rybki" gr.A i gr.B- od 2 do 2,5 lat
  • " Pszczółki" gr.A i gr.B - od 2,5 do 3 lat;
    w wyjątkowych sytuacjach do 4 lat.

Zaczynamy pracę o 6.00, a kończymy o 17.00.

W żłobku pracuje personel, który umiejętnie dba o małe dzieci. Mogą tutaj przebywać maluchy od 20 tygodnia życia do 3 lat, a te, jak wiadomo, wymagają szczególnej troski i uwagi. Dlatego zatrudnione są tutaj pielęgniarki i opiekunowie, dbający m.in. o jadłospis i czystość. Dzieci nazywają je po prostu „ciociami". Niewątpliwym atutem naszej placówki jest piękny ogród, w którym przy ładnej pogodzie podopieczni uwielbiają się bawić.

W ciągu dnia zabezpieczamy: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek, uczenie się poprzez zabawę, spacery, wdrażanie nawyków sanitarno-higienicznych i leżakowanie.

We wszystkich czynnościach związanych z jedzeniem i higieną pomagają opiekunowie. Niezmiernie ważne są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, w tym: zabawy ruchowe, poznawcze, tematyczne i manipulacyjno-konstrukcyjne. Odbywają się również zajęcia z rytmiki i umuzykalniające.

Mali podopiecznie bardzo chętnie słuchają bajek, oglądają książeczki, śpiewają piosenki. Pomaga im to w rozwoju mowy, pamięci, uwagi, słuchu oraz wyobraźni.

Nasz żłobek jak każda szanująca się się placówka opiekuńczo-edukacyjna organizuje występy teatrów animacji i innych małych form teatralnych. Dzieci bardzo niecierpliwie oczekują tych przedstawień, ponieważ sami mogą zostać aktorami.                                          Atrakcją jest bal noworoczny, wszyscy chętni do zabawy przychodzą przebrani w bardziej lub mniej wyszukane stroje.

Cały obiekt jest monitorowany na zewnątrz i wewnątrz. Dzieci wydaje się tylko osobą do tego upoważnionym pisemnie.

e-mail: krecik@krecik.poznan.pl Copyright by Wojciech Szczepanik | Szablon by Sliffka